dzik w kościele www.sztuka-riposty.pl

Chciał się pomodlić czy może Maryja

nie wzięła pod swoją obronę Kościoła Parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej?

A może w Parafii w Rudzie Śląskiej Chrystus nie króluje?
W każdym razie Stworzenie Boże dzik przyszło się pomodlić. Ale tak intensywnie, że figurę Jezusa zniszczyło  i 2 wazony także.

Pierwsza Księga Mojżeszowa [1 Mojż] czyli Księga Rodzaju [Rdz], (hebr. בראשית Bereszit, gr. Γένεσις. łac Genesis  jako pierwsza księga Pięcioksięgu żydowskiej Tory a jednocześnie I Księga zarówno Starego Testamentu jak i Biblii opisuje stworzenie świata. Są to punkty 24 -25, które wg Biblii Tysiąclecia brzmią:  24 Potem Bóg rzekł: «Niechaj ziemia wyda istoty żywe różnego rodzaju: bydło, zwierzęta pełzające i dzikie zwierzęta według ich rodzajów!» I stało się tak. 25 Bóg uczynił różne rodzaje dzikich zwierząt, bydła i wszelkich zwierząt pełzających po ziemi. I widział Bóg, że były dobre.

A więc dzik jest dobry nawet gdy szczerzy kły… 

Czy Maryja Kościoła Parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej nie wzięła pod swoją obronę?

Pod Twą obronę www.sztuka-riposty.pl

Pod Twą obronę www.sztuka-riposty.pl

Nie powinno tak być, skoro Naród Polski od ponad 300 lat ucieka się pod obronę. Przed Potopem i Szwedami Maryja obroniła, a dzika nie przegoniła…

A przecież od 19 listopada 2016 parafia pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej ma dodatkowego Obrońcę.  

19 listopada 2016 Jezus Chrystus został Królem Polski.

A Naród Polski pragnąc uwielbić majestat potęgi i chwały, z wielką wiarą i miłością wołał: Króluj nam Chryste!

– W naszych sercach – Króluj nam Chryste!
– W naszych rodzinach – Króluj nam Chryste!
– W naszych parafiach – Króluj nam Chryste!

jezus krolem www.sztuka-riposty.pl

Ponieważ  nie ma tu wyłączenia „W naszych parafiach, oprócz parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej”  – Króluj nam Chryste! – to wniosek  może być tylko jeden.  Jezus Chrystus króluje również w parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej. Ale jeśli tak jest, to czemu Król Nasz i Pan pozwolił zniszczyć swoją figurkę i 2 wazony w domu jeszcze większego Pana czyli Swego Boga Ojca?

A może to szatan był a nie dzik?

Arcybiskup Wielgus www.sztuka-riposty.pl

Wie to z pewnością Arcybiskup Stanisłąw Wielgus, profesor filozofii, były rektor Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, arcybiskup tytularny Viminacium. Ta dziwna nazwa to biskupstwo tytularne w Serbii. Jest tam starożytne miasto na prawym brzegu Mławy, która jest dopływem Dunaju. Miejscowość jest  położona 12 km na północ od serbskiego Pożarevaca i nazywa się obecnie Stari Kostolac. Miasteczko znane z prawie nienaruszonych szczątków mamuta stepowego (Mammuthus trogontherii) znalezionych tam w 2009 r. oraz prawosławnego obiektu  Crkva sv Đorđa czyli Cerkwi Jurka świętego, czyli św Jerzego  (tego od chrześcijańskich smoków).  Nie  wiem czy mieszkańcy wiedzą, że im arcybiskupuje Stanisław Wielgus. Ale wiem, że jeszcze przed ingresem Abp profesor filozofii rozgryzł skutecznie istotę Szatana po kilku tysiącach lat jego działania na Ziemi:
„Szatan jest małpą Pana Boga. Wszystko czyni Mu na przekór. Zamiast dobra wprowadza zło, zamiast ładu – chaos, zamiast miłości – nienawiść, zamiast pokoju – wojnę, zamiast prawdy – kłamstwo, zamiast zgody – kłótnię, zamiast jedności – rozdział i rozproszenie

List Pasterski Arcybiskupa Stanisława Wielgusa na Wielki Post  z 2003 roku.

Wnioski:

1/ Był dzik
2/ Dzik jest dobrym Stworzeniem Bożym, bo Bóg widział, że jest dobre, co potwierdza Księga Rodzaju punkt 24.    
3/ Nie był w parafii szatan, bo szatan wygląda jak małpa, a to co było wyglądało jak dzik, co potwierdzają wierni.
4/ Pan Nasz Jezus Chrystus mimo tego, iż panuje w naszych parafiach zgodził się na zniszczenie swojej świętej figurki i jeszcze na dodatek 2 wazonów!
  

Powstaje zatem pytanie:

Chciał się pomodlić czy Maryja Kościoła Parafii pw. Bożego Narodzenia w Rudzie Śląskiej nie wzięła pod swoją obronę?

Share: