Prezydent Adamowicz nie był ulubieńcem władzy tylko ludzi w Gdańsku. Obóz rządzący po zabójstwie Prezydenta Adamowicza ma korzyść polityczna podwójną. Po pierwsze należy wykorzystać tę tragedię i pokazać jaka dobra jest obecna  władza. A więc będzie pokazowy krzyk. Po drugie jednego adwersarza mniej, a ważność tego poglądu pokazuje zachowanie Prezesa Kaczyńskiego. Na minutę ciszy w Sejmie nie przyszedł. A dniu pogrzebu znalazł się najdalej od Gdańska jak mógł. Z delegacją rządową wybrał się w sobotę do Krakowa z okazji wspominek pogrzebu brata. W niedziele, dzień po sobotnim pogrzebie Prezydenta Adamowicza zrobić tego absolutnie nie mógł – z powodu okrągłej 105 miesięcznicy!

Po zabójstwie prezydenta Adamowicza podnoszą się głosy, żeby przestać z nienawiścią.

Ale nie wierzę, aby ta tragedia nauczyła kogokolwiek czegokolwiek.  To dopiero początek eskalacji. Teraz zacznie się polityczne rozgrywanie tej tragedii, obrzucanie winą.

Olek Hall powiedział prawdę na pogrzebie o roli TVP.
„Pawła zabiła nienawiść, jestem pewien, że ona nie zwycięży. Zwycięży dobro. Tę nienawiść, która zabiła Pawła wzbudzano i podsycano, dyskwalifikując go moralnie. Tak przedstawiały go tak zwane media publiczne. Apeluję do rządzących, aby zerwali z tymi praktykami, wyciągnijmy wnioski z tej potwornej lekcji. Niech nigdy nie powtórzy się taka tragedia”

Pierwsze lekcje mowy miłości po zabójstwie prezydenta Adamowicza

Pan Ksiądz Dunin Borkoweski pisze, że nie wolno robić żałoby ani chować nieduchownego cywila w Katedrze. Wprawdzie cała historia KK w Polsce pokazuje, że można co widać w każdej katedrze. Ale Pan Ksiądz wie lepiej…

Pan Prezes jacek Kurski już zapowiedział sprawy sądowe. 

Pan Senator Waldemar Bonkowski z PiS pisze: Ludzie, opamiętajcie się, jesteście w amoku, cierpicie na amnezję?!. Wiemy jakim był człowiekiem i prezydentem”. I jeszcze uważa, że komuś śmierć prezydenta mogła się opłacać.

Prawicowcy zbierają na adwokata dla zabójcy Prezydenta Adamowicza i robią z niego niepoczytalnego. To niewątpliwie wariat, który umie co planować. Umie też wygłosić po zabójstwie polityczny statement (czy  komunikat jak kto woli).

Śmierć Papieża Jana Pawła II miała większe znaczenie niż zabójstwo Prezydenta  Adamowicza

I co się wówczas działo? Ludzie niby zaczęli dostrzegać w innych osobach  bliźnich i traktować ich tak, jak nauczał Papiez. Jan Paweł zmarł  2 kwietnia 2005 r. o 21 :37. Ale atmosfera dni 1-3 kwietnia 2005 była podniosła. Gdy w piątek podczas rozgrywki w Poznaniu między Lechem Poznań a Pogonią Szczecin o 20.39 pojawiła się fałszywa informacja o śmierci papieża – piłkarze przerwali mecz. Działacze obu ekip oraz dziennikarze utworzyli wtedy na boisku krąg i modlili się w ciszy. Kibice śpiewali „Jeszcze Polska nie zginęła”. Papież zmarł jak wiemy dzień później.  Kluby piłkarskie Cracovii i Wisły w akcie braterstwa związały szaliki. Na długo to raczej nie starczyło. Już po kilku dniach stare dobre polskie obyczaje wyzywania się i grożenia śmiercią powróciły na dobre do repertuaru zachowań klubowiczów.

Największy przykład katechizacji i niesienia słowa o braterstwie metodą godną Krzyżowców w Ziemi Świętej dali Patrioci kibice nie tak dawno temu. Tłumaczyli 18 letniemu Miłoszowi z Krakowa pod jego blokiem wyższość piłkarskiego braterstwa Wisły.   Miłosz dał sobie rękę  uciąć, że zrozumiał, a następnie dzięki pomocy maczet stosowanych w dyskusji wybrał się na spotkanie z Panem, co powinno cieszyć każdego katolika.  Patriotyczni kibice pokazali, czym jest honor klubu i Ojczyzny.

Po politycznym zabójstwie Prezydenta Adamowicza nie będzie inaczej.

Prezydent Adamowicz nie był ulubieńcem władzy tylko ludzi w Gdańsku. Obóz rządzący po zabójstwie Prezydenta Adamowicza ma korzyść polityczna podwójną. Po pierwsze jednego adwersarza mniej. Po drugie należy wykorzystać tę tragedię i pokazać jaka dobra jest obecna  władza. A więc będzie pokazowy krzyk.

Do tej pory bowiem przestępstwem uznanym przez Sąd jest, to że  Jurek Owsiak zalecił seks Krystynie Pawłowicz. To jest prawdziwa tragedia!

Mundurowi funkcjonariusze niewątpliwie mieli „nakaz” pomocy Owsiakowi. To co pisze Stasiu Pięta to w żaden sposób nie jest stanowisko miłościwie panującej partii.  Jemu Sąd nie zakazywał seksu i nie uznawał tego za obrazę.  No to chłopina zachciał pobzykać, ale zła Izunia odmówiła. Dlatego ten wpis rozpaczliwy krzyk o miłość bliźniego. Funkcjonariusz jak nie ma czasu  – niech dymisje składa i miłości się poświęci. I tak dalej… ( w tym słowie „nakaz”, zastosuj rebus n=z”

Teraz wyleje się hejt osób uważających się za prawicowych komentatorów.

Co prawda określenie „prawicowy komentator” samo w sobie jest wstydem, ale Oni tego nie pojmują. Wina będzie Owsiaka, bo to on złośliwie i w porozumieniu nie zabezpieczył imprezy. Hierarchowie Kościelni będą pokazywać litościwe oblicze Maryji, która zamiast wziąć pod ochronę – doprowadziła Adamowicza do spotkania w Domu Ojca z Bogiem. (Powinno być w domu Ojczyma, bo Ojcem Jezusa jest Duch Święty a nie Bóg Ojciec).

Po pogrzebie prezydenta Adamowicza Jurek Owsiak ogłosił powrót, aby pokrzepić serca Rodziny Prezydenta oraz Polaków. Sam ten fakt obudził już prawicowe komentarze. Według intelektualistów prawicowych Owsiak lansuje się na zabójstwie Prezydenta Adamowicza. Są na to ewidentne dowody. 1/ zorganizował finał. 2/ Nie zabezpieczył. 3/Odszedł w dniu zabójstwa. 4/ Powrócił po pogrzebie!

Stop mowie nienawiści po zabójstwie Prezydenta Admowicza.

  • Już widzę oczywiście jak bez żadnego trybu prezes Jarosław Kaczyński wchodzi na mównice i przeprasza wszystkich za słowa o kanaliach, zdradzieckich mordach i drugim sorcie.
  • Już widzę jak marszałek Sejmu kaja się za robienie hucpy z obrad sejmowych i niedopuszczanie posłów do głosu.
  • Już widzę jak za swoje wyjątkowo kulturalne zachowanie przeprasza posłanka Pawłowicz.
  • Już widzę jak Wielki Wojownik Tarczyński przestaje iść na solo i przeprasza za taki tekst.
  • Już widzę jak poseł Andruszkiewicz oddaje 70 000PLN, które wziął na wykorzystywanie samochodu którego nie posiada.
  • Już widzę jak Caritas oddaję państwu pieniądze z przestępstwa, które dostał od premier, wicepremierów i ministrów.
  • Już widzę jak Ojciec  Zakonnik, Dokotr, Redaktor, Dyrektor zamiast budować muzeum przeznacza 70 mln na domy dziecka.
  • Już widzę jak Pan Minister Prokurator Ziobro przeprasza wybitnych światowej klasy lekarzy, których gnębi od 10 Lat za rzekome spowodowanie śmierci Ojca…
  • Już widzę jak Kaja Godek przeprasza kobiety za program zmuszania do rodzenia chorych nieuleczalnie i za nazywanie zwolenników aborcji mordercami.

Widzę jak Polska to kraina mlekiem i miodem płynący a ludzie w radości i szczęściu trzymają się za ręce i śpiewają bogobojne pieśni. Niewątpliwie to wszystko się wydarzy, tylko to ja jestem takim sceptykiem, który w to wszystko raczej nie wierzy.

Po zabójstwie Prezydenta Adamowicza płynie smutna nauka.

Śmierć prezydenta Adamowicza jak prezydenta Narutowicza. Prawica ma się czym pochwalić. I nauka z tych strasznych zdarzeń taka sama będzie. Bo jedyna nauka jest taka – dzisiejszy świat jest właśnie dziwny z powodu abstrakcyjnych takich jak: Bóg honor, ojczyzna, patriotyzm, prawda, religia, wstawanie z kolan, suwerenność, Kościół, religia… To tych powodów giną ludzi na całym świecie.

Nie wiesz czy ty i twoi bliscy wrócą do domu. Wybuch gazu, walący się sufit od śniegu, idiota na drodze, nieszczęśnik z nożem, prokurator, który posądzi cię o cokolwiek i zgodnie z prawem zostaniesz pozbawiony majątku i wsadzony na 18 miesięcy do wyjaśnienia no i oczywiście koledzy terroryści z bombą ich przekonań lub narodowcy, którzy chcą pięścią przekonać do swych mądrości. I tak dalej, i tak dalej.

Utinam falsus vatem sim

 – czyli oby moje słowa obróciły się w g…… Ale uważam, że to początek eskalacji, władza musi zrobić wszystko, aby pozostać, opozycja wszystko aby wygrać.  Śmierć Prezydenta Adamowicza to nie tragedia bliskich tylko dobry argument i fakt do dalszej walki….

ps.
Nie choruję na patriotyzm!
Zdjęcie Olka Hala z rodziną Pawła Admowicza oraz Pawła Admowicza zrobił Adam Warżawa

Share: