Stefan Niesiołowski popiera „skasowanie pisowskiego idiotyzmu”

Mistrz Riposty Stefan Niesiołowski wygłosił brawurowe przemówienie w Sejmie.  Zaapelował o  „skasowanie pisowskiego idiotyzmu”. Chodziło i zmianę w ustawie o IPN. Nazwanie zapisów ustawy o IPN „pisowskim idiotyzmem” zapewne nie spodoba się zwolennikom partii rządzącej. Ale trudno byłoby nie odnotować tego faktu jako genialnej riposty Mistrza Stefana. A przy okazji doskonale wyartykułowana riposta, ponieważ prof. Niesiołowski wygłosił dynamiczne wystąpienie.

Oprócz prośby o „skasowanie pisowskiego idiotyzmu” Niesiołowski docenił premiera Morawickiego.

Profesor Niesiołowski żądał nie tylko „skasowania pisowskiego idiotyzmu”. Odniósł się z uznaniem także do ogromnej wiedzy historycznej Premiera Morawieckiego. Pochwalił Pana Premiera Morawieckiego za skuteczne i czynne „pisowskie” pisanie historii. Wprawdzie pomysły Pana Premiera zaliczył do „pisowskiego idiotyzmu”, ale warto je tu wymienić. Pan Premier Morawiecki stworzył Nową Kartę Historii Pisowskiej XX wieku.

  • Węgry – jak powszechnie wiadomo – kierowane były w okresie II Wojny Światowej przez admirała Miklósa Horthy’ego jako regenta. Na zawsze pozostaną pierwszym państwem, które przyłączyło się do paktu trzech, podpisanego między III Rzeszą, Japonią i Włochami. Były do
    końca IIWŚ wiernym sojusznikiem Adolfa Hitlera. Według Pana Premiera Morawieckiego Węgry były – sojusznikiem Polski podczas II WŚ. Ponieważ Pan Premier Morawiecki nie łże, ani nie jest (jak mawia Stefan Niesiołowski wobec członków partii  rządzącej) „pisowskim nieukiem” – to czas na Nową Historię Pisowską. Węgry i Hitler to na pewno byli sojusznicy Polski.
  • Niemcy wg Pana Premiera Morawickiego – jako sojusznik – niechcący dokonały Mordu w Katyniu. Bo to był mord dokonany przez Niemców. Wprawdzie Pan Premier Morawiecki jak mówi „Niemcy” to myśli „hitlerowcy”, ale to taka partyjna przypadłość. Bracia Słowianie  zza wschodniej rubieży IV RP, kiedy była jeszcze II RP a później PRL  mawiali – Mówimy Partia a w domyśle Lenin!
    Może dlatego Pan Premier Morawiecki smutny jest jak Lenin, o czym pisałem w poprzednim poście.

Oprócz apelu o „skasowanie pisowskiego idiotyzmu” prof. Niesiołowski zadedykował PiS-owi hasło: „Jezu jacy idioci nami rządzą”

Share: